Συνεργασία Career Office AUEB - Vodafone

Ολοκληρώθηκε από την ομάδα Τεχνολογίας της Vodafone, σε συνεργασία με τον Καθηγητή Διομήδη Σπινέλλη, φοιτήτριες και φοιτητές του μαθήματος «Προγραμματισμός ΙΙ» του Τμήματος Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, η πρώτη δράση της συνεργασίας φοιτητών με εταιρίες στα πλαίσια της στρατηγικής συνεργασίας Vodafone – Career Office AUEB.

Φοιτητές και φοιτήτριες συνεργάστηκαν σε ομάδες στο πλαίσιο της ομαδικής εργασίας του μαθήματος για να δημιουργήσουν μία εφαρμογή ελέγχου συστημάτων λογισμικού Docker. Οι τέσσερις συμμετέχοντες της νικήτριας ομάδας με όνομα «Docker Watchdog» θα έχουν την ευκαιρία να συνεχίσουν την ανάπτυξη της εφαρμογής τους με την καθοδήγηση ειδικών Τεχνολογίας, μέσω του προγράμματος Πρακτικής Άσκησης της Vodafone.