Τελετή Αναγόρευσης του Καθηγητή του Πανεπιστημίου του Σικάγο LARS PETER HANSEN σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Οικονομικής Επιστήμης (28 Μαϊου 2019)

Το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών πραγματοποίησε την Τρίτη 28 Μαΐου 2019 στην Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου, την τελετή αναγόρευσης σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Οικονομικής Επιστήμης, της Σχολής Οικονομικών Επιστημών, του Καθηγητή του Πανεπιστημίου του Σικάγο, Ηνωμένων Πολιτειών Αμερικής και κατόχου Βραβείου Νόμπελ στις Οικονομικές Επιστήμες το 2013, LARS PETER HANSEN.

Την τελετή αναγόρευσης τίμησαν με την παρουσία τους εκπρόσωποι της πολιτείας και του Μακαριωτάτου Αρχιεπισκόπου Αθηνών και πάσης Ελλάδος, μέλη της ακαδημαϊκής κοινότητας του ΟΠΑ και άλλων πανεπιστημίων, καθώς και επιστήμονες που γνωρίζουν το έργο του Καθηγητή Lars Peter Hansen.

Ακολουθούν στιγμιότυπα από την Τελετή Αναγόρευσης.