Εξωτερική Συμβουλευτική Επιτροπή

Η Εξωτερική Συμβουλευτική Επιτροπή του μεταπτυχιακού θεσμοθετήθηκε τον 11/2022 αποτελείται από διακεκριμένους ακαδημαϊκούς σε διεθνώς αναγνωρισμένα πανεπιστήμια του εξωτερικού, από υψηλόβαθμα στελέχη της αγοράς με σημαντική επαγγελματική εμπειρία καθώς και διακεκριμένους αποφοίτους.

Τα μέλη της Επιτροπής δρουν υποστηρικτικά προς τον Διευθυντή και την Επιτροπή Προγράμματος Σπουδών του ΔΠΜΣ με απώτερο σκοπό την διασφάλιση υψηλών προτύπων εκπαιδευτικής αριστείας. Η Εξωτερική Συμβουλευτική Επιτροπή του ΔΠΜΣ αποτελείται από τους:

Ζανιάς Γεώργιος (Chairman of the BoD, Non-Executive Director Eurobank Holdings, Ομότιμος Καθηγητής (part-time) , τμήματος Δ.Ε.Ο.Σ.)

Ζένιος Σταύρος (Professor, Dept. Accounting & Finance, University of Cyprus)

Mιχόπουλος Ιωάννης (Director, Complex Securities & Financial Instruments group - Stout)

Παπαηλίας Φώτιος (Senior Lecturer in Banking and Finance, King’s College London)

Χαραλαμπάκης Ευάγγελος (Senior Economist, Economic Analysis and Research Department, Bank of Greece)