Συμμετοχή του Τμήματος Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας σε εθελοντικές δράσεις

Στο πλαίσιο του θεσμού του εθελοντισμού των φοιτητών μας, φοιτητές του Τμήματος συμμετείχαν σε δράση που διοργάνωσε ο Πανελλήνιος Σύλλογος «Η Καρδιά του Παιδιού» με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα ενημέρωσης και αφύπνισης του κοινού για τις Συγγενείς Καρδιοπάθειες. Ο σκοπός της δράσης ήταν η πληροφόρηση και ευαισθητοποίηση του κοινού αλλά και η ανάδειξη της σημασίας της πρόληψης. Η δράση πραγματοποιήθηκε στις 14 Φεβρουαρίου στο εμπορικό κέντρο The Mall Athens, όπου, σε συνεργασία με το προσωπικό του εν λόγω συλλόγου, οι φοιτητές μας διένειμαν σχετικό ενημερωτικό υλικό και μοίρασαν μικρά δωράκια στους επισκέπτες.

Παράλληλα, μέλη του διδακτικού και διοικητικού προσωπικού του τμήματος συγκέντρωσαν χρηματικό ποσό, το οποίο δώρισαν στον Πανελλήνιο Σύλλογο «Η Καρδιά του Παιδιού».

Ελπίζουμε ολόψυχα να συμβάλλουμε και εμείς στην επίτευξη των σκοπών του Συλλόγου και τη στήριξη του πολύ σημαντικού έργου του.