Ερευνητικό Σεμινάριο Τμήματος Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας

Πρόσκληση

Το Τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ανακοινώνει τη διεξαγωγή ερευνητικού σεμιναρίου, με προσκεκλημένο εισηγητή τον κ. Rui Baptista, Full Professor of Entrepreneurship and Innovation, Instituto Superior Técnico (IST), University of Lisbon.

Το σεμινάριο θα διεξαχθεί τη Παρασκευή 7 Ιουνίου 2024 ώρα 13:00-16:00 στo αμφιθέατρο της του κτιρίου επί των οδών Τροίας 2, Κιμώλου και Σπετσών. Το θέμα του ερευνητικού σεμιναρίου είναι «Digitalisation and Artificial Intelligence in the Labour Market: Transformative and Destructive Effects». Θα ακολουθήσει συζήτηση σχετικά με μεθοδολογικές και θεωρητικές προσεγγίσεις στα τρέχοντα θέματα του ψηφιακού μετασχηματισμού στην επιχειρησιακή λειτουργία και στρατηγική.

Υπενθυμίζεται ότι τα ερευνητικά σεμινάρια είναι ανοικτά προς όλα τα μέλη ΔΕΠ και υποχρεωτικά για τους υποψήφιους διδάκτορες του Τμήματος.
Ακολουθεί σύντομη περίληψη βιογραφικό σημείωμα του προσκεκλημένου εισηγητή.

Η Οργανωτική Επιτροπή
Γιώργος Μπάλτας
Διονύσης Σκαρμέας
Πάρις Αργουσλίδης