Διάλεξη της Καθηγήτριας κ. Ming-Hui Huang

Στα πλαίσια του θεσμού “Meet the Editors”, τον οποίο εφαρμόζει το τμήμα μας κατά τα πρότυπα διεθνών πανεπιστημιακών ιδρυμάτων με στόχο την πρόσκληση και γνωριμία με εκδότες διακεκριμένων διεθνών επιστημονικών περιοδικών, η Καθηγήτρια του National Taiwan University και Editor-in-Chief του επιστημονικού περιοδικού Journal of Service Research κ. Ming-Hui Huang πραγματοποίησε διάλεξη με τίτλο “How to Publish in Top Academic Journals” στις 6-4-2023.

Η κ. Huang παρουσίασε ερευνητικές εργασίες της στο επιστημονικό πεδίο της εφαρμογής της Τεχνητής Νοημοσύνης στον χώρο του Μάρκετινγκ σε καθηγητές και υποψήφιους διδάκτορες του τμήματός μας. Παράλληλα, μέσα από διαδραστικές συζητήσεις και συνομιλίες, παρείχε πρακτικές και χρήσιμες συμβουλές σχετικά με τη δημοσίευση εργασιών και μελετών σε κορυφαία και υψηλού επιπέδου διεθνή επιστημονικά περιοδικά.

Με τιμή,
Κωνσταντίνος Ήντουνας