Διάλεξη της Καθηγήτριας κ. Lillian Turner Eby

ΔΙΑΛΕΞΗ ΤΗΣ EDITOR IN CHIEF ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΥ JOURNAL OF APPLIED PSYCHOLOGY

Στα πλαίσια του θεσμού “Meet the Editors”, τον οποίο εφαρμόζει το Τμήμα Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας κατά τα πρότυπα διεθνών πανεπιστημιακών ιδρυμάτων με στόχο την πρόσκληση και γνωριμία με εκδότες διακεκριμένων διεθνών επιστημονικών περιοδικών, η Καθηγήτρια του University of Georgia (USA) και Editor-in-Chief του επιστημονικού περιοδικού Journal of Applied Psychology κα. Lillian Turner Eby πραγματοποίησε διάλεξη με τίτλο “How to Publish in Top Academic Journals” στις 3-5-2023. Η κα. Eby παρουσίασε ερευνητικές της εργασίες σε Καθηγητές και Υποψήφιους Διδάκτορες. Παράλληλα, μέσα από διαδραστικές συζητήσεις και συνομιλίες, παρείχε πρακτικές και χρήσιμες συμβουλές σχετικά με τη δημοσίευση εργασιών και μελετών σε κορυφαία και υψηλού επιπέδου διεθνή επιστημονικά περιοδικά.