Εκπαιδευτική Επίσκεψη στην Σοκολατοποιεία Παυλίδης του ομίλου Mondelez International.

Στο πλαίσιο του μαθήματος Πολιτική Προϊόντος, την Τρίτη 21/4/2015 ομάδα φοιτητών του 4ου εξαμήνου του τμήματος Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών πραγματοποίησε εκπαιδευτική επίσκεψη στο εργοστάσιο της ιστορικής σοκολατοποιείας Παυλίδη του ομίλου Mondelēz International, συνοδευόμενη από την επίκουρη καθηγήτρια Δρ. Πολίνα Παπασταθοπούλου. Κατά τη διάρκεια της επίσκεψης, οι φοιτητές ξεναγήθηκαν στο εργοστάσιο από στελέχη του τμήματος παραγωγής και είχαν την ευκαιρία να δουν την παραγωγή ορισμένων προϊόντων Υγείας Παυλίδη, Lacta, Merenda και Lila Pause. Στη συνέχεια έγινε παρουσίαση από την απόφοιτη του τμήματός μας κα. Ελπίδα Μούτσιου, Assistant Brand Manager Lacta για τη διαδικασία ανάπτυξης νέων προϊόντων στην κατηγορία της σοκολάτας με έμφαση στο brand Lacta.