6ος Διαγωνισμός Επιχειρηματικής Ιδέας, ΟΠΑ
6ος Διαγωνισμός Επιχειρηματικής Ιδέας, ΟΠΑ
Υποβολή συνοπτικής αρχικής ιδέας έως τις 9/5/2016. Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΤΑΣΕΩΝ ΠΑΡΑΤΕΙΝΕΤΑΙ ΕΩΣ ΤΙΣ 16/5. Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι οι προπτυχιακοί, μεταπτυχιακοί και διδακτορικοί φοιτητές/τριες του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών καθώς και οι απόφοιτοι των τελευταίων 3 ετών. Αναλυτικές Πληροφορίες για την Συμμετοχή και τα Στάδια του Διαγωνισμού.Η Δομή Απασχόλησης και Σταδιοδρομίας και η Μονάδα Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, διοργανώνουν για 6η συνεχή χρονιά τον Διαγωνισμό Επιχειρηματικής Ιδέας του ΟΠΑ. Η διαδικασία: Οι ομάδες αναπτύσσουν τις επιχειρηματικές τους ιδέες και τα προϊόντα παρακολουθώντας σειρά εξειδικευμένων σεμιναρίων και λαμβάνοντας καθοδήγηση από έμπειρους μέντορες, με την υποστήριξη της ΔΑΣΤΑ και της ΜοΚΕ ΟΠΑ.