Υποβολή αιτήσεων για το ΠΜΣ στη Χρηματοοικονομική Διοίκηση

H διαδικασία υποβολής αιτήσεων για συμμετοχή στο αγγλόφωνο ΠΜΣ στη Χρηματοοικονομική Διοίκηση (MSc in Financial Management) του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών για το ακαδ. έτος 2024-25 ξεκίνησε.

Το μεταπτυχιακό πρόγραμμα οδηγεί στην απονομή Μεταπτυχιακού Διπλώματος (MSc) και προσφέρει:

• Τμήμα Πλήρους Φοίτησης (full time) που απευθύνεται σε νέους απόφοιτους, έχει διάρκεια 12 μήνες και τα μαθήματα είναι πρωινά ή απογευματινά.
  • Τμήμα Μερικής Φοίτησης (part time) που απευθύνεται σε στελέχη επιχειρήσεων και οργανισμών, έχει διάρκεια 24 μήνες και τα μαθήματα είναι απογευματινά.

Οι φοιτητές εξειδικεύονται σε μια από τις ακόλουθες δύο κατευθύνσεις:

• Financial Management
  • Data Driven Financial Management
  • Sustainable Financial Management (νέα ειδίκευση)

Η διαδικασία αποδοχής και αξιολόγησης των αιτήσεων υποψηφιότητας είναι κυλιόμενη και πραγματοποιείται σε επιμέρους κύκλους:

• Η καταληκτική ημερομηνία αποδοχής αιτήσεων του 1ου κύκλου είναι η Κυριακή 31/3/2024.
  • Η καταληκτική ημερομηνία αποδοχής αιτήσεων του 2ου κύκλου είναι η Κυριακή 19/5/2024.
  • Η καταληκτική ημερομηνία αποδοχής αιτήσεων του 3ου κύκλου είναι η Κυριακή 30/6/2024.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται μόνο ηλεκτρονικά στην ακόλουθη διεύθυνση https://e-graduate.applications.aueb.gr/.

Σας ενδιαφέρει να αποκτήσετε ισχυρές αναλυτικές και κριτικές δεξιότητες και να μπορείτε να χρησιμοποιείτε εργαλεία πληροφορικής, στατιστικής και χρηματοοικονομικής ανάλυσης, προκειμένου να παρακολουθείτε με άνεση τις ταχέως μεταβαλλόμενες εξελίξεις στον τομέα της Χρηματοοικονομικής Διοίκησης παγκοσμίως; Επιλέξτε το MSc in Financial Management και επενδύστε στη σίγουρη και γρήγορη επαγγελματική σας ανέλιξη για μια επιτυχημένη καριέρα στη Χρηματοοικονομική Διοίκηση. Περισσότερες πληροφορίες εδώ .

Ο αριθμός των θέσεων είναι περιορισμένος και οι αιτήσεις αξιολογούνται με σειρά προτεραιότητας. Κάντε την αίτησή σας σήμερα!