Ευκαιρία Συμμετοχής Φοιτητών & Φοιτητριών | 1ο University Forum Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου Νέων Ελλάδος

Αγαπητέ Φοιτητή, Αγαπητή Φοιτήτρια,

Το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο Νέων Ελλάδος είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει το Κάλεσμα Συμμετεχόντων του 1ου University Forum του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου Νέων Ελλάδος.

Το 1ο University Forum του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου Νέων Ελλάδος θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα το Σάββατο 23 και τη Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2024, υπό την θεματική: "Η Νεολαία για το Μέλλον: Κτίζοντας Συμπεριληπτικές Κοινωνίες". Μία εβδομάδα πριν την δράση, στις 16 Νοεμβρίου, τα συμμετέχοντα άτομα αναμένεται να λάβουν μέρος σε ένα διαδικτυακό Pre-Event όπου θα έχουν την ευκαιρία να συζητήσουν με ειδικούς ποικίλων τομέων συμπερίληψης. Στη δράση θα συμμετέχουν συνολικά 80 νέα άτομα, ηλικίας 18-25 ετών, προερχόμενα από Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα αλλά και από Οργανώσεις της Κοινωνίας Πολιτών.

Υπεύθυνη Διοργάνωσης της δράσης είναι η κυρία Αγγελική Φωτοπούλου.

Παρακαλώ σημειώστε ότι η δράση είναι πλήρως αυτοχρηματοδοτούμενη και με σκοπό την κάλυψη των αναγκών της αλλά και των εξόδων διατροφής των συμμετεχόντων ατόμων έχει τεθεί:

• Κόμιστρο συμμετοχής ύψους 30 ευρώ, για τα άτομα που διαμένουν μόνιμα στην περιοχή της Αθήνας
  • Κόμιστρο ύψους 15 ευρώ, για τα άτομα που διαμένουν μόνιμα σε άλλες περιοχές της Ελλάδας

Το κόμιστρο συμμετοχής θα κατατεθεί σε μεταγενέστερο χρόνο και όχι κατά τη διαδικασία υποβολής της παρούσας αίτησης, ενώ  δεν υπάρχει κόμιστρο συμμετοχής για τα άτομα που ανήκουν σε ευάλωτες ή ειδικές ομάδες πληθυσμού.

Όσα άτομα επιθυμούν να αιτηθούν ώστε να συμμετέχουν στο 1ο University Forum υποχρεούνται να συμπληρώσουν την Φόρμα Αίτησης Συμμετοχής σε αυτόν τον σύνδεσμο.

Η διαδικασία υποβολής ενδιαφέροντος για συμμετοχή στο 1ο University Forum ξεκινά την Τετάρτη 10 Ιουλίου 2024 στις 8:00 π.μ. και ολοκληρώνεται την Πεμπτη 18 Ιουλίου 2024 στις 23:59.

Σε περίπτωση που οι αιτήσεις υπερβούν τον προβλεπόμενο αριθμό, θα τηρηθεί αποκλειστικά σειρά χρονικής προτεραιότητας.

Σας παροτρύνουμε να διαβάσετε το σχετικό ενημερωτικό φυλλάδιο για περισσότερες πληροφορίες προτού υποβάλετε την αίτησή σας. Για την προσβάσιμη εκδοχή του ενημερωτικού φυλλαδίου παρακαλώ πατήστε εδώ.

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση, μπορείτε να απευθύνεστε στην ηλεκτρονική διεύθυνση της δράσης, universityforum@eypgreece.org. Για επείγοντα ζητήματα ή για τηλεφωνική υποστήριξη αναφορικά με την υποβολή της αίτησής σας, μπορείτε να επικοινωνήσετε με τον Γιώργο Ρισβάνη, Υπεύθυνο Υποστήριξης Συμμετεχόντων στο + 30 699 485 4060.

Ωστόσο, λάβετε υπόψη ότι επικοινωνώντας μαζί μας στην παραπάνω διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, συναινείτε στην αποθήκευση και επεξεργασία των προσωπικών σας δεδομένων τα οποία διαμοιράζεστε με το Ε.Κ.Ν.Ε. για τους σκοπούς της διοργάνωσης του University Forum του Ε.Κ.Ν.Ε. Όλα τα προσωπικά σας δεδομένα θα διαγραφούν μετά την ολοκλήρωση της δράσης. Μπορείτε να διαβάσετε αναλυτικά την πολιτική απορρήτου στην ιστοσελίδα μας (https://www.eypgreece.org/el/page/politikh-aporritou). Για θέματα που αφορούν προσωπικά δεδομένα και τα δικαιώματα σας βάση του Γ.Κ.Π.Δ. μπορείτε να επικοινωνήσετε στη διεύθυνση data@eypgreece.org και θα λάβετε απάντηση εντός τριάντα ημερών.

Η προθεσμία υποβολής αίτησης είναι η Πέμπτη 18 Ιουλίου, στις 23.59 ώρα Ελλάδος.

Ανυπομονούμε να λάβουμε τις αιτήσεις σας!”

Με εκτίμηση,

Εκ μέρους του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου Νέων Ελλάδος,