Επίσκεψη φοιτητών στην Επιτροπή Ανταγωνισμού

Εκπαιδευτική επίσκεψη των φοιτητών του ΠΜΣ Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών στην Επιτροπή Ανταγωνισμού

Την Πέμπτη 23 Μαΐου οι φοιτητές του ΠΜΣ Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών, μαζί με την Καθηγήτρια κα. Χρυσοβαλάντου Μήλλιου, επισκέφθηκαν την Επιτροπή Ανταγωνισμού.

Κατά την επίσκεψή τους οι φοιτητές ενημερώθηκαν, μεταξύ άλλων, για την οργάνωση και λειτουργία της Επιτροπής Ανταγωνισμού, το ρόλο των οικονομικών στην άσκηση της πολιτικής ανταγωνισμού καθώς και για συγκεκριμένες υποθέσεις - αποφάσεις της Επιτροπής.

Ευχαριστούμε ιδιαιτέρως για την φιλοξενία και τις ενδιαφέρουσες παρουσιάσεις την κα. Αϊρίν Σαρπ, Πρόεδρο της Επιτροπής Ανταγωνισμού, την κα. Χαρά Νικολοπούλου, Αντιπρόεδρο της Ε.Α., την κα. Αθανασία Γαβαλά, Γενική Διευθύντρια της Ε.Α. και τέλος τους κ.κ. Παναγιώτη Φώτη και Άννα Γκάτζιου, Εισηγητές της Ε.Α.