Γραφείο Υποστήριξης Φοιτητών

Το Γραφείο αποτελεί μέρος του στρατηγικού σχεδιασμού του ΠΜΣ Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας με στόχο την ενίσχυση της συνεργασίας με τις επιχειρήσεις και τη συνεχή διασύνδεση με την αγορά εργασίας.

Επιγραμματικά, το Γραφείου αναλαμβάνει:

• διοργάνωση εκδηλώσεων επαγγελματικού προσανατολισμού (business days), εκπαιδευτικών σεμιναρίων και επισκέψεων σε επιχειρήσεις
  • συμβουλευτική υποστήριξη με έμφαση την ένταξη και επανατοποθέτηση στην αγορά εργασίας (π.χ., συμβουλευτική σταδιοδρομίας, σύνταξη βιογραφικού σημειώματος, προετοιμασία για την διαδικασία συνέντευξης, αξιολόγησης και επιλογής, τεχνικές αναζήτησης εργασίας, μέθοδοι διερεύνησης εργασιακών ενδιαφερόντων και επίλυσης επαγγελματικών διλημμάτων)
  • επιμόρφωση και καθοδήγηση με γνώμονα την προσωπική ανάπτυξη και εξέλιξη (π.χ., αυτογνωσία και αυτοβελτίωση, ατομικές και ομαδικές δεξιότητες, διαχείριση χρόνου και άγχους)
  • πρόσβαση σε αγγελίες θέσεων εργασίας, συμβατές με τα επιστημονικά αντικείμενα του Μάρκετινγκ και της Επικοινωνίας*

Στοιχεία Επικοινωνίας:

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

ΓΡΑΦΕΙΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

Ελπίδος 13 (πεζόδρομος), πλατεία Βικτωρίας,  104 34, Αθήνα

Κος Κούκης Βίκτωρας | Τηλ.: 210 8203 819 | e-mail: vkoukis@aueb.gr

* Οι αγγελίες θα αφορούν αποκλειστικά θέσεις εργασίας και όχι πρακτικής άσκησης μέσω του επιδοτούμενου προγράμματος του Πανεπιστημίου ή άμισθης / εθελοντικής απασχόλησης, και θα πληρούν όλες τις προβλεπόμενες από το νόμο διατάξεις πρόσληψης (π.χ., σύναψη σύμβασης ορισμένου/αορίστου χρόνου, σύμβαση μίσθωσης έργου, ασφάλιση).